Poznaj swój archetyp, a dowiesz się kim jesteś!

hrustall-qui1Ni2Avk8-unsplash

Archetyp to wzorzec, przesłanie energii, które kształtuje ludzkie zachowanie. Archetyp – pojęcie archetypu, wprowadził K.G. Jung jako prosty wzór lub wzór, który znajduje się w ludzkiej nieświadomości. Znajomość archetypów pomaga zrozumieć, a nawet wstępnie określić, reakcję człowieka na określoną sytuację.

Archetyp to wiązka energii, która przejawia się i którą można zmienić tylko dzięki świadomości. Jeśli potrafisz zrozumieć swój archetyp, możesz głębiej zrozumieć swoje reakcje, poczuć swoje plusy i minusy, a także zyskać pewność siebie.
Archetypy są niezbędne do badania zachowań innych ludzi. Można „badać” zachowania bliskich. Archetypy manifestują się na różne sposoby, w różnych obszarach i aby prawidłowo budować relacje, konieczne jest zrozumienie ich struktury. Jeśli poprawnie użyjesz wiedzy o archetypach, wtedy twój związek wskoczy do bardziej twórczego obszaru i stanie się zrozumiały.

Codziennie spotykamy się z różnymi ludźmi. Czasami sukces, rozwój naszego przedsiębiorstwa lub projektu zależy od kontaktów. Znajomość archetypów pomoże nam zrozumieć zachowanie ludzi, ocenić je i wyniki interakcji. Praca z archetypem polega na odkryciu niezbędnego klucza, który jest ważny w diagnostyce reakcji patologicznych. W przypadku patologii psychicznej konieczne jest zagłębienie się w archetyp, aby zobaczyć jego wzrost i zmienić jego reakcję.

Świadomość archetypu pomaga powstrzymać wewnętrzne sprzeczności. Ponadto zrozumienie reakcji zachodzącej w interakcjach między archetypami pomaga rozsądnie zbliżyć się do ich wewnętrznych krzywd i urazów – oczywiście świadomość powinna być gotowa, ponieważ poznanie tajemnic wewnętrznego świata może być bardzo bolesne. Jeśli chcesz nauczyć się znajdować drogę do swojej podświadomości, to dzięki zrozumieniu swojego archetypu, zyskasz najkrótszą do tego drogę. W chwili gdy dotrzesz do swej podświadomości, mogą zadziałać obronne właściwości psychiki i albo zamkniesz się na nią, albo otworzysz.

Konflikty wewnętrzne mogą zareagować w pewien sposób na okoliczności zewnętrzne, demonstrując swój brak przygotowania. Symbole i świadomość archetypu, to najbardziej bezbolesny sposób przeniknięcia do swego wnętrza.
Archetyp może sugerować, które energie stworzyły tę lub inną sytuację, z którymi trzeba walczyć, co zmienić. Aktywując świadomie archetyp w sobie, możesz szybko osiągnąć swoje cele i wygrać.

Zrozumienie archetypu ujawnia to, co jest w nas głęboko ukryte. W tej wiązce energii można znaleźć niezbędne ziarno, które może być ważne w zarządzaniu sytuacją. Archetyp pomaga zobaczyć i otwarcie spojrzeć na swój Cień – na coś, co jeszcze nie zostało wyjaśnione mocą Świadomości i wewnętrznej Twórczości.

Dane FUNDACJI

Kontakt

Dane FUNDACJI

Kontakt